
HANDLEIDING
De opdrachten in deze online omgeving laten de leerlingen nadenken over tijdreizen, het einde van de tijd, maar ook onze omgang met
De opdrachten van de EXPLORE-fase kunnen worden gebruikt ter voorbereiding van het bezoek aan de workshop en VR Time Machine. De opdracht van ENGAGE-fase als reflectie en terugkoppeling van het bezoek.
EXPLORE
De leerlingen starten met een kennismaking met NEXT NATURE en tijdreizen. Vervolgens kunnen ze tijdens de DEEP DIVE in verschillende vakgebieden aan de slag. De lessen van de EXPLORE-fase duren gemiddeld 100 min. en kunnen desgewenst uitgebreid worden naar meer.
ENGAGE
De lessen van de ENGAGE-fase duren gem. 50 min. en kan bij één van de vakken worden uitgevoerd. Er kan door de docent een keuze worden gemaakt in opdracht, of de leerlingen kunnen zelf deze keuze maken. De opdracht kan zelfstandig, in duo's of viertallen worden uitgewerkt.
Hieronder is per onderdeel een toelichting beschreven.
LEERDOELEN
- Leerlingen ondervinden hoe tijd als mens wordt ervaren in verhouding tot hoe oud het universum is en nog wordt.
- Leerlingen worden geïntroduceerd met het ‘lange termijn denken’.
- Leerlingen reflecteren op mens zijn in een technologisch tijdperk en worden zich bewust van de veranderende relatie tussen mens, natuur en technologie.
- De flexibele en creatieve mindset van de leerlingen wordt gestimuleerd.
- De leerlingen zetten hun verbeelding in door verbinding aan te gaan met het alles (DUST/sterrenstof) door onderzoek te doen naar de mens, de natuur en technologie.
UITLEG LESMATERIAAL
INTRODUCTIE
Dit onderdeel kan klassikaal, individueel of in duo's worden gedaan bij één van de vaklessen die gekozen worden bij de Deep Dive. Het filmpje en de tekst over de uitleg van NEXT NATURE kunnen zowel klassikaal als individueel door leerlingen bekeken worden. Dit onderdeel kan ook als huiswerk worden opgegeven.
TIJDREIZEN
Dit onderdeel kan klassikaal, individueel of in duo's worden gedaan bij één van de vaklessen die gekozen worden bij de Deep Dive. Tijdens het onderdeel Time Travel kijken leerlingen naar voorbeelden uit de popcultuur.
We zien een afbeelding van Back to the Future, Loki en Dr. Strange van Marvel, waarin zowel naar het verleden als toekomst wordt gesprongen, maar ook binnen de dezelfde tijd van plaats wordt gewisseld. Ook tekenfilm Meet the Robinsons gaat over een reis naar de toekomst en de serie Timeless die juist naar het verleden reist om de tijdlijn in stand te houden. In de reclame van Royal Club wordt er gebruik gemaakt van tijdreizen.
DEEP DIVE
Tijdens de Deep Dive kunnen leerlingen in verschillende vakgebieden aan de slag. De lessen kunnen interdisciplinair worden aangeboden of leerlingen verdiepen zich in één vakgebied. De opdrachten zijn ruim beschreven en kunnen worden aangepast naar het niveau van de leerlingen. Leerlingen kunnen zelfstandig, in duo's of viertallen
EXPLORE SCIENCE
Leerlingen maken individueel, in duo's of viertallen een infographic over de toekomst van ons zonnestelsel. De leerlingen onderzoeken wat een Dyson Sphere is en onderzoeken één van de drie scenarios:
De uitwerking van de infographic kan digitaal in bijvoorbeeld een powerpoint, of met een eenvoudige website, maar ook analoog door middel van een tekening of collage.
Voorbeelden van infographics vind je hier. Gebruik eventueel deze printable voor de leerlingen. De inspiratiefilmpjes en artikel kunnen klassikaal worden bekeken of leerlingen bekijken ze individueel.
EXPLORE ART
Leerlingen maken een kunstwerk met als thema tijdreizen. Tijdreizen kan alle kanten op, dus naar de toekomst, maar ook naar het verleden. Ze kunnen nadenken over de gevolgen van tijdreizen, maar ook over de kansen die tijdreizen kan bieden.
Leerlingen geven hun persoonlijke tijdreis vorm. De kunstwerken kunnen allerlei uitwerkingen hebben, zoals een performance, rap, maar ook een collage, schilderij of video. Je kunt leerlingen de vrijheid geven om zelf een keuze in de discipline te maken of als docent daar vooraf een keuze in te geven.
Gebruik eventueel deze printable voor de leerlingen. De inspiratiefilmpjes en artikel kunnen klassikaal worden bekeken, of leerlingen bekijken ze individueel. Dit zou ook kunnen worden opgegeven als huiswerk opdracht.
EXPLORE PHILOSOPHY
Leerlingen gaan nadenken over het effect van hun aanwezigheid
Gebruik eventueel deze printable voor de leerlingen. De inspiratiefilmpjes en artikel kunnen klassikaal worden bekeken, of leerlingen bekijken ze individueel. Dit zou ook kunnen worden opgegeven als huiswerk opdracht.
ENGAGE
Tijdens de opdracht van Engage reflecteren de leerlingen op hun onderzoek tijdens de EXPLORE-fase, maar ook verwerken ze hun ervaring tijdens de VR Time Machine en de bijbehorende workshop. Deze opdracht binnen een van de vakgebieden worden uitgewerkt.